مردی که با کاشی سنتی خام دست به سرقت بزرگی زد

اگر یک بار آنها مواد بسیار با ارزش و دست دوم در نظر گرفته نشوند ، امروز سرامیک (در جمع ، زیرا آنها مواد مختلفی برای ترکیب و تولید هستند) ، به لطف امکانات بزرگ استفاده آنها ، یک قطعه مهم از بازار ساخت و ساز را فتح کرده اند. و به خصوصیات فنی عالی ، که به آن زیبایی شناسی نیز اضافه شده است.

در حقیقت ، کاشی های سرامیکی در واقع یکی از پرکاربردترین مواد برای دیواره های دیوارها و کف ها هستند.

اما سرامیک و کاشی سنتی خام چیست؟ خصوصیات آن چیست؟ چند نوع وجود دارد؟

ما سعی می کنیم به این سؤالات پاسخ دهیم.

 

سرامیک چیست؟
سرامیک از مخلوط کردن مواد مختلف مانند: خاک رس ، کائولینی ، وفادار ، کوارتز ، مواد افزودنی و آب به دست می آید ، هر از گاهی به نسبت های مختلف استفاده می شود. سپس این خمیر خشک می شود و سرانجام در فر با دمای دمایی که ممکن است با توجه به نوع ماده ای که قصد بدست آوردن آن دارید متفاوت باشد ، اما همیشه بسیار زیاد است (بیش از 900 درجه).

ماده اصلی خاک رس است که بسته به نوع مورد استفاده ، رنگ و کیفیت کاشی ها را مشخص می کند.

انواع مختلفی از خاک رس وجود دارد که در مقدار مختلف شن موجود در داخل متفاوت است که به نوبه خود تخلخل و رنگ محصول نهایی را تعیین می کند. خاک رس سفید ، که از اروپای شمالی آمده است ، به ویژه متمایز است ، که با ارزش ترین کیفیت ، از خاک رس قرمز ، اصالتاً از ایتالیا و اسپانیا ، با ارزش تر (و بنابراین ارزان تر) است.

 

چند نوع سرامیک وجود دارد؟
انواع سرامیک موجود نه تنها بر اساس مواد ترکیب ، بلکه در تکنیک های تولید مورد استفاده متفاوت است.

در همین حال ، این مهم است که بدانید که کاشی می تواند از یک لایه یا دو لایه تشکیل شود ، بسته به اینکه علاوه بر بدن اصلی (پشتیبانی یا “بیسکویت”) شما نیز یک لایه سطحی از مینای دندان ، سر اضافه کنید تسلیم زیبایی شناسی محصول. در این مورد دوم ، کاشی در واقع “مینا” تعریف می شود.

لاک ناخن چیزی بیش از یک لایه شیشه ای نازک نیست ، که به کاشی ها ویژگی های زیبایی شناسی را می بخشد که آنها را بسیار از یکدیگر متمایز می کند ، و در عوض آنها را از نظر سختی و ضد آب زیاد متحد می کند.

این پشتیبانی می تواند بر اساس نوع مواد اولیه ساخته شده متفاوت باشد: می تواند سفید ، قرمز (بسته به خاک رس استفاده شده) یا رنگی باشد. علاوه بر این ، می تواند کم و بیش متخلخل یا جمع و جور باشد و طبق این امر ، میزان ضد آب بودن آن متفاوت خواهد بود و در برابر ضربه کم و بیش مقاوم خواهد بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.