دزد لنت ترمز در مکانیکی دستگیر شد

لنت های ترمز در سیستم ترمز خودرو ضروری هستند زیرا اصطکاک لازم را به دیسک های ترمز می دهند به گونه ای که وقتی پدال را فشار می دهیم، وسیله نقلیه ما متوقف می شود.

بنابراین، تضمین ترمز بهینه و مؤثر که لنت های ترمز در شرایط خوبی هستند، ضروری است ، زیرا در غیر این صورت فاصله ترمز افزایش می یابد و ممکن است لغزش ناخواسته ایجاد شود.

 هم وضعیت خوب لنت ترمز و هم وضعیت خوب دیسک های ترمز برای تضمین ترمز ایمن و یکنواخت ضروری است.

لنت ترمز عناصری نیستند که در آنها خرابی رخ دهد، بلکه مستعد سایش هستند و بنابراین نیاز به تعمیر و نگهداری دوره ای دارند . بنابراین، هنگامی که با لنت ترمز به میزان قابل توجهی فرسوده رانندگی می کنیم، کارایی کل سیستم را کاهش خواهیم داد.

یکی دیگر از علائمی که در هنگام فرسوده شدن لنت ترمز خودروی خود متوجه آن می شویم ترمزهای جیر جیر است.

این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که لنت‌ها کمتر از سطح ایمنی خود هستند و همچنین زمانی که دیسک ترمز شروع به فرسودگی می‌کند.

با این حال، ما می‌توانیم در موقعیتی قرار بگیریم که خودروی ما با لنت‌ها و دیسک‌های ترمز عملاً جدید رانندگی می‌کند و با این وجود، همچنان صدای جیرجیر ترمز را می‌شنویم.

این عمدتاً به دلیل ذرات گرد و غباری است که بین لنت ها و دیسک ها به دام افتاده اند.اگر به سیستمی که هر دو عنصر را به هم متصل می کند کمی فشار هوا وارد کنیم، به راحتی می توانیم آن را حل کنیم.

برای بررسی اینکه آیا وضعیت لنت‌های ترمز ما ناقص است، می‌توانیم دو نوع بررسی مختلف انجام دهیم .

یکی از آنها شامل بررسی بصری ضخامت لنت ها و روش دیگر شامل اخطار، زمانی که رخ می دهد، چراغ نشانگر روی صفحه کنترل ما است.

مهم است که بدانید چگونه بین خود لنت ترمز و بلوک فلزی که به عنوان لنگر عمل می کند تفاوت قائل شوید، زیرا در بسیاری از مواقع، همرنگ بودن آن می تواند باعث سردرگمی شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.