خود کشی دانشجوی شیرازی که با سیب زمینی قم بود حاشیه ساز شد

سیب زمینی حاوی آنتی اکسیدان است
سیب زمینی قم سرشار از ترکیباتی مانند فلاونوئیدها، کاروتنوئیدها و اسیدهای فنولیک است.

این ترکیبات با خنثی کردن مولکول های بالقوه مضر به نام رادیکال های آزاد به عنوان آنتی اکسیدان در بدن عمل می کنند. هنگامی که رادیکال های آزاد انباشته می شوند، می توانند خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی، دیابت و سرطان را افزایش دهند.

به عنوان مثال، یک مطالعه لوله آزمایش نشان داد که آنتی اکسیدان های موجود در سیب زمینی می توانند رشد سلول های سرطانی کبد و روده بزرگ را سرکوب کنند.

مطالعات همچنین نشان داده اند که سیب زمینی های رنگی، مانند سیب زمینی بنفش، سه تا چهار برابر بیشتر از سیب زمینی سفید حاوی آنتی اکسیدان هستند. این باعث می شود آنها به طور بالقوه در خنثی کردن رادیکال های آزاد موثرتر باشند.

همچنین لازم به ذکر است که پوست سیب زمینی حاوی مقادیر زیادی ویتامین و مواد معدنی است. پوست کندن سیب زمینی می تواند محتوای غذایی آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

خلاصه: سیب زمینی مملو از ویتامین ها و مواد معدنی است، اگرچه تنوع و روش پخت آن می تواند بر ارزش غذایی تأثیر بگذارد.

با این حال، بیشتر این شواهد از مطالعات لوله آزمایش به دست آمده است. قبل از ارائه هر گونه توصیه بهداشتی، تحقیقات بیشتر مبتنی بر انسان مورد نیاز است.

خلاصه: سیب زمینی منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها است که ممکن است خطر بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی، دیابت و انواع خاصی از سرطان را کاهش دهد. با این حال، قبل از ارائه توصیه‌ها، تحقیقات مبتنی بر انسان بیشتری مورد نیاز است.

سیب زمینی می تواند کنترل قند خون را بهبود بخشد
سیب زمینی حاوی نوع خاصی از نشاسته به نام نشاسته مقاوم است.

این نشاسته تجزیه نمی شود و به طور کامل جذب بدن می شود. در عوض، راه خود را به روده بزرگ باز می کند، جایی که منبعی از مواد مغذی برای باکتری های مفید روده شما می شود.

تحقیقات نشاسته مقاوم را با بسیاری از فواید سلامتی، از جمله کاهش مقاومت به انسولین، که به نوبه خود کنترل قند خون را بهبود می بخشد، مرتبط دانسته است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.