با ساعت مردانه ونیز می توانید خوش شانسی را به خود هدیه دهید

در دهه 1920، اولین ساعت خودکار و خود سیم پیچی ساخته شد. در سال 1926، رولکس با معرفی قاب ضدآب Oyster خود که به لطف موفقیت ساعت مردانه ونیز کمک قابل توجهی به کمپین تبلیغاتی آنها کرد، خبرساز شد.

برای اثبات ضدآب بودن کیس Oyster، بنیانگذار هانس ویلسدورف، مرسدس گلیتزه شناگر را هنگام تلاش برای عبور از کانال انگلیسی، به یک رولکس مجهز کرد.

تلاش برای ثبت رکورد به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی ناموفق بود. این ساعت در آب یخی بدون هیچ آسیبی از زمان خود جان سالم به در برد.

موفقیت ساعت مچی غیرقابل توقف بود. در سال 1931 رولکس اولین حرکت خود پیچشی را به نام Oyster Perpetual راه اندازی کرد که جایگزین حرکت زخم دست شد.

بحران کوارتز و پیامدهای آن برای صنعت ساعت
در دهه 1930، اولین ساعت های برقی با فناوری کوارتز ساخته شد. آنها گران، حجیم و فقط در تعداد کمی برای استفاده علمی تولید می شدند.

مدل‌های اولیه یا به منبع برق ثابت متکی بودند یا باتری‌هایشان آنقدر بزرگ بود که برای حمل و نقل مناسب نبودند.

این پیشرفت با فناوری نیمه هادی به دست آمد که به سازندگان اجازه می داد تا حرکات ساعت را به شکل مینیاتوری تولید کنند. Seiko، Patek Philippe و Junghans اولین ساعت های رومیزی خود را با باتری معرفی کردند.

آنها هنوز هم گرانتر از ساعت های مکانیکی بودند و بنابراین هیچ رقابت جدی را نشان نمی دادند. توسعه مدارهای مجتمع برای مراحل تقسیم کننده به تدریج این را تغییر می داد. در دهه 1970، بازار ساعت با انواع ساعت های مچی برقی، به ویژه از ژاپن، گسترش یافت.

آنها از نظر دقت و مقرون به صرفه بودن به طور قابل توجهی از همتایان مکانیکی خود فراتر رفتند. Seiko Astron اولین ساعت مچی برقی در سال 1969 بود که در فروشگاه ها به فروش می رسید. آنها هنوز بسیار گران بودند، اما قیمت ها به سرعت کاهش یافت.

حرکات ساعت‌های کوارتز از قطعات کمتری تشکیل شده بود، بنابراین در تولید هزینه کمتری داشتند و می‌توانستند در مقادیر زیاد تولید شوند. انواع مدل‌های ساعت‌های مچی ارزان‌قیمت بازار را فراگرفت و تولیدکنندگان قدیمی ساعت‌های مکانیکی را در بحران فرو برد.

ساعت سازان در سراسر جهان با عواقب آن دست و پنجه نرم کردند. تولیدکنندگان کوچکتر به طور کامل از صنعت ناپدید شدند، اما شرکت های متوسط و بزرگ نیز مجبور به ورشکستگی شدند.

فقط برخی از آنها را می توان نجات داد. در سوئیس، در سال 1970، تنها 600 شرکت از 1600 شرکت در تجارت باقی ماندند. حتی برندهای سنتی مانند رولکس به دلیل رونق کوارتز با مشکل مواجه شدند، بنابراین Rolex Oyster Quartz معرفی شد. اولین و تنها ساعت رولکس با حرکت کوارتز تا به امروز.

ادغام ASUAG (General Swiss Watch Industry AG) و SSIH (Société Suisse de l’Industrie Horlogère) به احیای کشور ساعت ساز کمک کرد. شرکت تازه تاسیس سواچ یک ساعت مچی برقی رقابتی اختراع کرد که به لطف اجزای کمتر، تولید آن ارزان بود و به صنعت ساعت محلی کمک کرد تا به ثبات برسد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.