با استفاده از گلاب، اختلال افسردگی را درمان کنید

دو مطالعه نشان داده است که استنشاق گلاب دو آتیشه شیراز باعث افزایش میل جنسی و رضایت جنسی در مردان و به میزان کمتری در زنان می شود.

یک مطالعه منبع معتبر شامل شرکت کنندگان مرد مبتلا به یک اختلال افسردگی اساسی بود که داروهای ضد افسردگی مصرف می کردند، و منبع مورد اعتماد دیگر شامل شرکت کنندگان زن با همان اختلال و همچنین داروهای ضد افسردگی بود.

محققان بر این باورند که ترشح دوپامین در مغز، یک محرک شناخته شده، ممکن است باعث افزایش میل جنسی شود، در حالی که به طور همزمان علائم افسردگی را کاهش می دهد.

تعدادی از مطالعات بالینی نشان داده اند که گلاب ربیع کاشان به بهبود علائم افسردگی کمک می کند، در مطالعه ای در سال 2012، گروه کوچکی از زنان پس از زایمان تحت درمان افسردگی قرار گرفتند.

یک گروه علاوه بر درمان‌های پزشکی مرسوم، رایحه‌درمانی نیز دریافت کردند، زنانی که از آروماتراپی استفاده می کردند نسبت به زنانی که به تنهایی از داروهای معمولی استفاده می کردند به طور قابل توجهی بهبود یافتند.

مطالعات همچنین نشان داده اند که گلاب سه آتیشه باعث تحریک ترشح ماده شیمیایی دوپامین می شود، محققان بر این باورند که این ماده شیمیایی نقش اساسی در کمک به تسکین علائم افسردگی دارد.

کارشناسان تحقیقاتی به منبع معتبر توصیه می کنند که برای درمان افسردگی به جای استنشاق، ماساژ رایحه درمانی را انتخاب کنید، ممکن است هشت جلسه هفتگی طول بکشد تا متوجه تغییر علائم افسردگی شوید، بنابراین ممکن است نیاز به کمی صبر داشته باشید.

گلاب دو آتیشه کاشان معمولاً بسیار گران است و بسیار قوی است، چه قصد استنشاق یا استفاده از آن را روی پوست خود دارید، باید رقیق شود.

برای تهیه حمام با گلاب ، 10 قطره اسانس گل رز را به گلاب حامل بریزید، سپس به وان گرم اضافه کنید، اسانس ها را باید همیشه قبل از افزودن به آب در روغن حامل رقیق کرد.

برای تهیه حمام پا، چند قطره گلاب رقیق شده را به حمام پا اضافه کنید و پاهای خود را به مدت 10 دقیقه خیس کنید، برای درمان اضطراب، استرس یا افسردگی، می توانید روغن گل رز را با استفاده از دیفیوزر استنشاق کنید یا آن را به آرامی روی سینه، گردن و مچ دست خود بمالید.

حتما قبل از تماس با پوست آن را با یک روغن حامل مانند روغن نارگیل، بادام یا جوجوبا مخلوط کنید همچنین ممکن است از ماساژ روغن گل رز بهره مند شوید که در آن اسانس گل رز به روغن ماساژ حامل اضافه می شود.

قبل از استفاده از هر گونه درمان جایگزین یا مکمل، با پزشک خود در مورد شرایط پزشکی فعلی، تداخلات دارویی احتمالی یا عوارض جانبی صحبت کنید.

 • منابع:
  1. The Benefits of Rose Oil and How to Use It
 • تبلیغات: 
  1. عینک طبی که در برابر نورخوشید مقاوم است!
  2. اسب دریایی که به دلیل آلودگی آب دچار خفگی شد!
  3. اسانسی که باعث شد مرد پیری جوان بشود!
  4. اسانسی که باعث شد مرغ مرده ایی زنده شود!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.